Jdi na obsah Jdi na menu
 


Řízená skládka odpadů - Supíkovice

 Nejstarší záznamy o této řízené skládce odpadů v Supíkovicích jsou z roku 1985, ovšem oficiální založení řízené skládky se datuje na rok 1992.

 Tato řízená skládka leží na katastrálním území třech obcí: Supíkovice, Hradec Nová Ves a Písečná, které nemusejí platit žádné poplatky za svoz odpadu, protože jejich území je "poškozováno". Tato skládka se řadí k středně zatěžujícím ovzduší metanem.

 Životnost této skládky je přibližně do roku 2037, ovšem životnost může být prodloužena až o 30% vybudováním kompostárny, která bude stát 9 mil. korun z vlastních zdrojů instituce a  ministerstvo poskytne 48 mil. korun. Skládka je naplněna ze 40% a ročně přibyte přibližně 17 000 tun odpadu. Ke zvětšení životnosti skládky přispěla i koupě nového středně velkého kompaktoru za 10 mil. korun.

 Z této obrovké "hromady" odpadu uniká i jedovatá skládková voda, jejíž likvidace ročně stojí 1 mil. korun. Zajímavostí je, že skládka je tak dobře zabezpečená proti úniku škodlivin, že pod ní může pramenit i pramen, který je naprosto čistý a neškodný...

 

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červen / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 10415
Měsíc: 125
Den: 1