Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čistička odpadních vod Česká Ves

 Tato čistička byla zbudována již v roce 1985 s kapacitou pro 100 000 obyvatel. V roce 2005 byla ovšem v důsledku špatné kvality vytékající vody dokončena rekonstrukce, která ovšem snížila kapacitu čističky odpadních vod na 48 000 obyvatel, která je ovšem v dnešní době využívána pouze z poloviny.

 Průměrně do čističky teče 100 - 120 l/s odpadních vod potrubím o průměu 1,2 metru. Problémem, ale je, když jsou velké deště, tak do kanalizace putuje i dešťová voda z Jeseníku, a jelikož do čističky může přitést maximálně 600 l/s odpadní vody, musí se přebytek odlehčit do řeky, ovšem toto se děje jen velmi zřídka!

 Než se voda dostane opět do oběhu (tedy v tomto případě do řeky), musí projít třemi hlavními procesy (je jich pochopitelně, ale více). První jsou síta, druhý je mechanické čištění a třetí je zbavení se organických zbytků pomocí bakterií.

 Tato exkurze byla velice zajímavá, ale všichni jsme se schodli na tom, že naše čichové buňky zde dostali zabrat nejvíc, ze všech navštívených institucí v rámci projektu "Naše cesta"!

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< květen / 2020 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 8101
Měsíc: 374
Den: 12